88880


سیستم ایمنی هوشمند:

یکی از مسائل بسیار پر اهمیت برای ساکنین هر ساختمان، بحث امنیت و ایمنی آن می باشد. امنیت در ساختمان هوشمند را می توان از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد، دیدگاه اول به امنیت نرم افزاری سیستم هوشمندسازی میپردازد و دیدگاه دوم امنیتی که ساکنین یک خانه هوشمند تجربه خواهند کرد را مورد توجه قرار میدهد. حفاظت از داده ها امروزه یک موضوع داغ است و اگر صادقانه بگوییم خطراتی برای سیستم اتوماسیون خانه یا ساختمان شما وجود دارد، که بهترین روش جهت پیشگیری از این آسیب ها، انتخاب پروتکل KNX برای خانه هوشمند می باشد. جهت پاسخ به این سوال که چرا KNX امن ترین سیستم هوشمندسازی را برای شما مهیا می کند، مقاله امنیت KNX را مطالعه نمایید. در خانه ی هوشمند سیستم امنیتی هوشمند با نظارت گسترده و راه حل های مراقبتی از شما، با بهره گیری از انواع سنسورهای امنیتی مانند سنسور حضور ، حرکت، شکستن شیشه، باز شدن درب و ... نسل جدیدی از ایمنی منزل و حفاظت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. با سیستم امنیتی هوشمند شما می توانید بطور کامل خانه ی خود را حتی زمانیکه در منزل حضور ندارید با بهره گیری از سنسورها و دوربین های مداربسته بصورت یکپارچه، تحت کنترل و نظارت داشته باشید.
سیستم ایمنی هوشمند با امکاناتی نظیر سیستم نشت گاز، سیستم اعلان حریق، سیستم اعلام سرقت، سیستم کنترل ورود و خروج و ... مانع بروز خطرات احتمالی مانند آتش سوزی، گازگرفتگی، دزدی و .. می شود.


در خانه ی هوشمند علاوه بر آژیر و آلارم ها، دتکتورهای حضور، دتکتورهای تشخیص شکست شیشه، سنسورهای درب و پنجره نیز وجود دارند که موجب ایجاد امنیت بیشتر و همچنین کنترل و نظارت دائمی شما بر خانه می شوند.
در خانه ی هوشمند در صورت عدم حضور در منزل می توانید با فرمان دهی به سیستم روشنایی از راه دور لامپ های منزل را روشن کرده و با شبیه سازی حضور، امنیت بیشتری را تجربه کنید.


شما می توانید که در صورت عدم حضور در منزل نیز اگر بر روی گوشی موبایل خود آلارم امنیتی را دیدید پلیس را بلافاصله در جریان بگذارید و یا حتی می توانید این امکان را فراهم سازید که در این شرایط فورا با پلیس تماس گرفته شود و پیام صوتی شما برای مامورین پلیس پخش شود.
شما می توانید با نصب یک سنسور تشخیص حضور در اتاق کار خود و یا مکانی که اشیاء قیمتی در آن وجود دارد از حضور افراد در این اماکن به صورت دریافت یک پیام بر روی موبایل خود مطلع شوید.