22220


سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش
:

در روزهای سرد زمستان سیستم گرمایش و در روزهای گرم تابستان سیستم سرمایشی خانه بسیار حائز اهمیت است چراکه استفاده ی بیش از حد از این سیستم ها نه تنها باعث هدر رفتن انرژی می شود، بلکه از نظر اقتصادی نیز باعث ایجاد هزینه می گردد. استفاده از سیستم هوشمند کنترل دما توسط سیستم هوشمندسازی KNX نه تنها به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک چشم گیری می کند بلکه باعث آسایش و امنیت در خانه ای لوکس می شود که بصورت یکپارچه تحت کنترل شماست. هوشمندسازی ساختمان تحت پروتکل KNX امکان کنترل انواع سیستم های گرمایشی/سرمایشی مانند فن کوئل، اسپیلت، داکت اسپیلت،VRF و ... را در خانه هوشمند برای شما فراهم میکند.امروزه روش های هوشمندسازی دیگری نیز برای کنترل و تهویه دمای خانه موجود هستند و ممکن است که این سوال برای شما بوجود بیاید که مزیت KNX نسبت به دیگر روش ها چیست و چرا KNX ؟!
  • KNX پروتکل باز جهانی
  • دارای 4 استاندارد (CENELEC  EN 50090 , CEN  EN 13321-1)، (ISO/IEC 14543-3)، (GB/z 20965) و  (ANSI / ASHRAE 135)که نشانه ای بر کیفیت بالای آن است
  • تکنولوژی سبز
  • یکپارچگی و قابلیت استفاده در پروژه های کوچک و بزرگ بطور یکسان
  • تامین قطعات توسط 400 کمپانی مختلف که موجب تنوع بالا در طراحی و رقابت در کیفیت می گردد
  • محصولات مختلف با یک زبان مشترک در یک شبکه ی واحد
  • قابل ارتقا و به روز شدن
  • کاهش کابل کشی با یک سیستم کابل کشی ساده
  • انعطاف پذیری بسته به نیاز
  • قابلیت کنترل با تلفن های هوشمند، کلیدها و تاچ پنل ها و یا سناریوهای مختلف
با  KNX می توانید بوسیله ی یک سیستم کنترلی به راحتی تمام تجهیزات را در کنار هم کنترل کنید و بنابراین تعداد کلید ها و ابزار کنترلی کاهش می یابد.
کنترل دما می تواند هم به صورت دستی و هم هوشمند (یا خودکار) انجام شود و دمای منزل هوشمند شما را کنترل کند. در حالت خودکار شما دمای دلخواه خود را برای روز ها و ساعت های هفته انتخاب میکنید و سیستم به صورت خودکار همیشه در روز و ساعت مشخص شده دمای خانه را مطابق با میل و خواسته ی شما تنظیم خواهد نمود.
در سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند می توانید بطور مثال دمای مطلوب منزل خود را بر روی 20 درجه قرار دهید و بدین ترتیب اگر در طول روز هوا گرم شد سیستم سرمایش باعث می شوند دمای محیط بر روی همان دمای مطلوب شما تنظیم شود.
 با کنترل دمای هوشمند KNX شما می توانید دمای منزل را بصورت یکپارچه در کنار دیگر تجهیزات برقی و الکترونیکی منزل خود از جمله روشنایی، پرده ها و ... حتی زمانیکه در منزل حضور ندارید، کنترل کنید. 


می توانید از دمای تمام نقاط منزل هوشمند خود مطلع باشید چون هر منطقه بطور جداگانه دارای سنسور دما می باشد و بنابراین می توان برای هر منطقه به صورت جداگانه دمای مورد نظر را ایجاد کرد  و این امر باعث می شود زمانیکه سیستم دچار اتلاف انرژی شد (مثل باز ماندن پنجره) سیستم از هر طریقی به شما هشدار دهد ودر صورت عدم رفع مشکل، سیستم هوشمند بطور خودکار سیستم گرمایشی و یا سرمایشی را قطع کند، که این امر بطور قابل توجهی از هدر رفت انرژی جلوگیری و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها به محافظت محیط زیست نیز کمک می کند.
نکته ی بسیار حائز اهمیت این است که طبق آمار استفاده از سیستم کنترل دمای هوشمند KNX می تواند به تنهایی موجب 14 تا 25% صرفه جویی در مصرف انرژی گردد. 

یکی دیگر از مزیت های استفاده از سیستم کنترل دمای هوشمند KNX این است که این سیستم قابلیت کنترل انواع سیستم هایHVAC از قبیل فن کویل، اسپیلت، داکت اسپیلت، VRF، UHF و ... را دارد. بنابراین دیگر نگرانی در مورد انتخاب نوع سیستم HVAC منزل خود را نخواهید داشت.