وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

اجرای سیستم eSolar با استفاده از KNX

4.7857142857143 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.79 (7 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

SOLAR PANELS sperloos

eSolar یک سیستم مدیریت نظارت و کنترل محلی و از راه دور برای مزرعه های فتوولتائیک (ثابت یا ردیاب خورشیدی) است. این سیستم از سخت افزارهای کم مصرف تشکیل شده است که در هر نیروگاه فتوولتائیک نصب شده اند و می توانند داده تولید کنند. eSolar می تواند با یک موتور در سیستم اتوماسیون خانگی که از طریق پروتکلKNX ارتباط برقرار می‌کند، عملکردی یکپارچه داشته باشد. دسترسی شبکه دستگاه از طریق شبکه LAN یا شبکه های تلفن همراه مانند GPRS / UMTS امکان پذیر است. 

این سرور که در یک مرکز کنترل نصب شده است ، امکان کنترل همزمان چندین پروژه را فراهم می کند. مانند:

نظارت همزمان به عملکرد صحیح کلیه اجزای یک مزرعه فتوولتائیک

برداشت  اطلاعات بطور دوره ای از داده های چند نیروگاه مختلف

مدیریت داده های ورودی به سیستم از چندین مزرعه

تجزیه و تحلیل مقایسه ای از تولید و عملکرد نیروگاه های مختلف

مدیریت تاریخ فنی و اقتصادی برای اهداف تعمیر و نگهداری.

 

راه حل و پیاده سازی

سیستم eSolar برای دستیابی به منابع اندازه‌گیری‌(Measured source) می‌تواند با اکثر اینوِرتِر‌های موجود در بازار از طریق درگاه‌‌های ارتباط RS232 یا RS485 ارتباط برقرار کند. همچنین برای دستیابی به کنتورهای انرژی، کنتورهای مالیاتی یا تحلیلگر‌‌های شبکه‌ای نیز می تواند از طریق درگاه‌‌های ارتباطی RS232 یا RS485 خود یا به‌وسیلۀ خروجی‌های تحریکی ارتباط برقرار کند. eSolar از طریق KNX می تواند داده های حاصل از انواع حسگرهای موجود را بدست آورد و تغییرات لازم را اعمال کند. (مانند دما و سایر پارامترهای محیطی ، سیستم تحریک خودکار برای خنک کننده و تمیز کردن ماژول های فتوولتائیک ، کنترل سیستم های ردیابی فتوولتائیک ، مدیریت بار الکتریکی و غیره)

 

KNX Tech.ie Solutions what KNX can do for you

eSolar  می تواند داده ها را به صورت روزانه ، ماهانه و سالانه به مدت ده سال ضبط و ذخیره کند و تجسم گرافیکی یا جداول این داده ها را نمایش دهد. هم چنین می تواند ، به طور مستقل و خودکار ، بر داده ها نظارت کند و سناریوها را شروع یا با توجه به وقایع  برنامه ریزی کند. (مانند ارسال سیگنال های اخطار  از طریق ایمیل یا اس ام اس ، شروع عملیات تمیز کاری در صورت کاهش بازده و عملکرد ، کنترل بارهای الکتریکی ، تهیه گزارش های تولید ، شروع سناریوها و برنامه های از پیش تعیین شده  در مقایسه مقدار واقعی تولید انرژی و منحنی های بار نیروگاه، ارسال سیگنال و دستور آغاز به کار در مواقع وقوع سرقت.)

 

ویژگی ها و مزایا

تضمین ارتباط با اکثر سیستمهای تبدیل و شمارش انرژی موجود و همچنین با سنسورهای استاندارد برای جمع آوری پارامترهای محیطی.

ارائه اطلاعات کامل و مفصل در مورد تولید انرژی ، استفاده کارآمد و صرفه جویی و مزایای آن

دسترسی به اطلاعات همزمان از نیروگاه های تحت نظارت برای تعمیر و نگهداری و انجام اقدامات به موقع

برقراری ارتباط با سیستمهای اتوماسیون منازل (KNX) و ساختمان ها یک کارکرد استراتژیک است که مدیریت بار، ایجاد سیاست های انرژی ، آغاز بکار سناریوها در سیستم انوماسیون خانگی و افزایش راندمان انرژی ساختمان ها را فراهم می کند.

مرجع:

https://www.KNX.org/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب