وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

کنترل هوشمند اتاق کودک

4.4444444444444 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.44 (9 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

sperloos

امروزه بدلیل اشتغال زنان و مردان دوشادوش یکدیگر، فرزندآوری و مراقبت از کودکان یک چالش بزرگ بشمار می­رود؛ اخبار بدی که در مورد برخی از پرستاران کودکان به گوش می­رسد نیز بر نگرانی والدین شاغل دامن زده است. اما خوشبختانه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فناوری ما می­توانیم با هوشمندسازی خانه و اتاق کودک دلبند شما نگرانی و ترس از نگهداری کودکان را از میان ببریم. هوشمندسازی اتاق کودک یکی از کاربرد­های جدید تکنولوژی است که راهکارهایی راهبردی را در این زمینه ارائه می­دهد.

 

1) نظارت و دیدن تصویر آنلاین کودک: دوربین­ های هوشمند مخصوص اتاق کودک با هدف دیدن و مراقبت از او طراحی شده­اند و دارای قابلیت­ هایی نظیر: اطلاع رسانی به والدین در هنگام جابه ­جایی و گریه کردن کودک، تشخیص چهره­ ی کودک، امکان صحبت کردن با کودک در هر زمان به وسیله­ ی دوربین، کنترل دوربین با گوشی هوشمند و دارا بودن میکروفون­ های حساس می­باشد.

shutterstock 373556938 1300x868 1024x684

2) آشپزخانه ی هوشمند ایمن:  نصب اهرم ­های هوشمند شیرگاز باعث قطع شدن جریان گاز بعد از پخت غذا می­شود و از مشکلاتی نظیر سوختن غذا،  سر رفتن غذا و نشت گاز جلوگیری می­کند.

عکس های خنده دار از خرابکاری بچه ها

3) هوشمندسازی سیستم کنترل سرمایش و گرمایش (تنظیم ­گر دما): استفاده از ترموستات­ های هوشمند در اتاق کودک با اندازه گیری دما و تنظیم آن به خصوص در ماه های اولیه تولد نوزاد که دارای  مقاومت بدنی کم در مقابل تغییرات دمایی هستند باعث اطمینان خاطر شما نسبت به سلامت فرزندتان خواهد بود.

4) سنسورهای امنیتی درب و پنجره: در هنگام خروج والدین از خانه و وقتی والدین خواب و یا در حال استراحت هستند، همواره  نگرانی خارج شدن کودک از درب و پنجره وجود دارد، اما سنسورهای نصب شده برای این وسایل با اطلاع رسانی سریع به والدین امنیت و آرامش را برای شما به دنبال خواهد آورد.

5) پخش موسیقی و قصه ­های صوتی در اتاق هوشمند: امکان پخش لالایی و قصه حتی از راه دور توسط والدین برای کودکان با قابلیت تنظیم زمان پخش و میزان صدا در کنار اینکه این تصور را به کودکان می­دهد که همیشه در کنار آنان هستید به تقویت رشد فرزندان شما کمک بسیاری خواهد کرد.

4irlrojq 1549653970 O6Wq column width inline

6) سیستم روشنایی هوشمند: با هوشمندسازی خانه امکان کنترل سیستم روشنایی با استفاده از سنسورهای مادون قرمز و یا از راه دور به وسیله­ ی موبایل هوشمند به والدین داده می شود. این کنترل شامل کم کردن یا خاموشی نور در هنگام استراحت و خواب کودک، افزایش نور در هنگام بیدار شدن کودک و همچنین تغییر رنگ نور اتاق می باشد.

 

 

مرجع:

https://www.safewise.com

https://blog.constellation.com

https://www.reviewed.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب