وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

مزایای سیستم هوشمند در برابر سیستم سنتی

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.75 (6 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Smart TV Tips main4

با پیشرفت هر روزه علم و تکنولوژی و آشکار شدن عیوب سیستم های سنتی، استفاده از سیستم های هوشمند و هوشمندسازی روز به روز در حال افزایش است.

خانه های هوشمند با استفاده از فناوری اتوماسیون و تکنیک های مدرن، امکانات جدیدی را به صاحبان خود اختصاص می‌دهند .

خانه های هوشمند ممکن است از ابتدا با اتوماسیون هوشمند ساخته شوند یا در طی فرایند نوسازی هوشمند گردند.

در ادامه به مزایای سیستم هوشمند در مقابل سیستم سنتی می پردازیم

 

 

۱) دسترسی: با هوشمندسازی ساختمان امکان دسترسی افراد به کلیه سیستم های برقی منزل با برنامه های از پیش تعیین شده، اپلیکیشن موبایل، کلیدهای هوشمند و تاچ پنل براحتی برقرا می گردد. همچنین از طریق سیستم هوشمند این قابلیت به کاربران از جمله افراد معلول و کم توان داده می شود که بسیاری از امور را با استفاده از قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی همراه یا رایانه به آسانی انجام دهند که این قابلیت در سیستم های سنتی ممکن نیست.

Fotolia 203424714 M 600x500

 

2) امنیت: در سیستم های هوشمند با استفاده از دوربین، سنسورهای حرکتی، حضور و دیگر سنسورها، سیستم دزدگیر، استفاده از قفل اثر انگشت به جای قفل های کلیدی، سیستم اعلام حریق و سیستم کنترل از راه دور برق و گرمایش و سرمایش و ... امنیت خانه شما ارتقا می یابد اما در سیستم های سنتی کنترل بر این امور با دشواری های فراوانی همراه خواهد بود و بصورت یکپارچه ممکن نیست.

 

3) انعطاف پذیری: هوشمند سازی تحت پروتکل KNX امکان ارتقای در آینده را دارد. به این معنی که کم و زیاد کردن سطح هوشمندی و تغییر کلیدها و تجهیزات با توجه به دکوراسیون، رنگبندی و نیاز و سلیقه کاربر بدون تخریب ساختمان یا برق کشی جدید ممکن است اما در سیستم سنتی برای ارتقا و مدرن شدن لازم است که ساختمان منزل یا برق کشی آن تغییر کند.

 

4) کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری: در خانه هوشمند با استفاده از ترموستات، سیستم کنترل از راه دور، کم کردن استهلاک وسایل و بالابردن عمر مفید آنها و بهینه سازی مصرف هزینه های کاربران، بسیار کاهش می‌یابد اما در سیستم سنتی انرژی در بیشترین سطح آن مصرف می شود و برای کاهش مصرف تنها کنترل مستقیم سیستم ها توسط کاربر امکان پذیر است.

 

104197211 GettyImages 645425127

5) راحتی و رفاه: یکی از مهم ترین دلایل ایجاد سیستم های هوشمند بالا بردن رفاه و راحتی و سادگی در استفاده از تجهیزات هوشمند متناسب با سلیقه و دلخواه کاربران از راه دور و قابلیت اطلاع رسمی و گزارش گیری همزمان موجود دارد اما در سیستم سنتی مدیریت سیستم ها به صورت جداگانه است و امکان انجام همزمان کارها وجود ندارد و استفاده از هر سیستم نیازمند آموزش مخصوص آن می باشد. همچنین لازمه ی مجزا بودن سیستم های برق،گرمایش و سرمایش و سیستم صوتی نیاز به نیروی متخصص برای انجام خدمات و تعمیرات مرتبط با آنهاست .

 

 

6) افزایش ارزش خانه: با بالا بردن مزایای خانه از طریق هوشمند سازی و لوکس تر شدن و زیبایی بیشتر خانه ارزش خانه شما افزایش می‌یابد و همچینین جذب مشتری بسیار بالاتر از خانه های سنتی خواهد بود.

 

7) زیبایی و لوکس بودن: زيبايي ساختمان ها و منازل همواره از اساسی ترین موارد حائز اهمیت برای سازندگان و صاحبان خانه بوده و مورد توجه است در يك ساختمان هوشمند علاوه بر كنترل هوشمند تجهیزات برقی که موجب آسایش و رفاه بیشتر میگردد، موجب چشم نوازي، زیبایی و لوکس شدن بيشتر فضاها مي شود و مي توان از كليدهاي مناسب دكوراسيون داخلي ساختمان در طراحی ها و رنگبندی های بسیار متنوع و لوکس استفاده كرد و زيبايي را دو چندان نمود.

191216 smart home tablet stock cs 841a 4381437023c9b3ca61b72f7e5e041b9f.fit 2000w
هم چنین سیستم هوشمند تمام کلیدهای اضافی مثل کلیدهای روشنایی، ترموستات ها، کلیدهای کنترل پرده و پنل های صوتی را حذف نموده و همگی را در یک کلید هوشمند جمع می کند و چندین کلید چند پل را در یک کلید جمع آوری کرده و میتوان گفت همواره یکی از اهداف اجراي پروژه هاي هوشمند سازي، تبديل محیط به يك فضاي متمايز و لوكس و تبديل ساختمان به يك ساختمان با مصرف بهينه انرژي و يا تبديل خانه به يك خانه مدرن و امن با مديريت هوشمند می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب