وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

زندگی شادتر نابینایان در خانه هوشمند

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.75 (4 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ذمهکرنغطاق

24مهر برابر با ۱۵ اکتبر به نام روز جهانی نابینایان یا عصای سفید نامگذاری شده و فرصت مناسبی است تا با چالش های این قشر بیش از پیش آشنا شویم؛ خواست نابینایان در ایران متفاوت از نابینایان دیگر کشورها نیست اما مساله اصلی این است که در کشورهای پیشرفته هم اکنون نابینایان به کمک فناوری های نوین درصدد تسهیل هرچه بیشتر زندگی خود هستند اما در ایران متاسفاه نابینایان هنوز دغدغه هایی نظیر مناسب سازی بیشتر شهری و امکانات رفاهی زندگی را دارند.

از معابر گرفته تا ساختمان های مسکونی یا اداری و ... هنوز برای استفاده جامعه افراد دارای معلولیت، آماده نیست، اما میتوان با اقداماتی کاربردی فضاهای مختلف را متناسب با نیاز آنها فراهم نمود.

زندگی در خانه ای که متناسب با نیازها و شرایط خاص ساکنین آن برنامه ریزی و کنترل شود از مزایای هوشمندسازی ساختمان تحت پروتکل KNX می باشد. افراد نابینا در خانه هوشمندی که بصورت ویژه برای آنها برنامه ریزی می شود می توانند به راحتی کارهای روزمره خود را انجام دهند و کمتر در معرض خطرها قرار بگیرند. بطور مثال توسط سناریوهای متفاوت مانند روز، شب، خروج از منزل، مهمانی و ... میتوانند برنامه ریزی امور خود را راحت تر کرده و با یک کلیک روشنایی، دما، موزیک و .... محیط را آنگونه که دلخواه هست آماده کنند. یا در هنگام خروج از منزل با یک فرمان صوتی یا فشردن کلید دکمه هوشمند از خاموش بودن برق های خانه، خاموش بودن گاز، پایین بودن پرده ها، فعال بودن سیستم امنیتی و دزدگیر، قفل درب ها و .... اطمینان داشته باشند و توسط سیستم احضار آسانسور هوشمند براحتی منزل را ترک نمایند.

best cell phones for blind and visually impaired

 

نابینایان در خانه هوشمند میتوانند توسط فرمان های صوتی تجهیزات برقی منزل خود را براحتی کنترل کنند، آنها میتوانند روشن یا خاموش بودن لامپ ها، بالا یا پایین بودن پرده ها، کنترل دمای محیط و سیستم سرمایش و گرمایش، قطع و وصل کردن گاز، کتری برقی، اتو و دیگر تجهیزات از طریق پریزهای هوشمند، و .... را توسط فرمان های صوتی کنترل نمایند.

voice search

از لحاظ امنیتی نیز زندگی در خانه ی هوشمند برای نابینایان باعث آسودگی خاطر خواهد بود. با فعال کردن دوربین های امنیتی، سنسورها، ارتباطات صوتی، سنسورهای حضور و ایمنی، دزدگیرها و ... امنیت خانه هوشمند کنترل خواهد شد. همچینن فرد نابینا میتواند در هنگام احساس خطر و یا ناامنی نگهبان یا فرد مورد اعتماد خود را با یک کلیک و یا ارسال یک فرمان صوتی مطلع سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره هوشمندسازی خانه خود با ما در ارتباط باشید.

 

مرجع:

هوشمندسازی نوین توسعه اسپرلوس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب