وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

تحقیقات HEXA، درباره ارزش بازار اتوماسیون خانه تا سال 2024

4.8125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.81 (8 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتظار می رود که بازار جهانی اتوماسیون خانه، تا سال 2024 به 39.88 میلیارد دلار برسد، که یکی از دلایل این رشد، افزایش نیاز مصرف‌کننده به حفاظت در برابر آتش سوزی و ورود غیرمجاز می باشد. برای رشد هرچه بیشتر این بازار، نیاز است که سیستم‌های هوشمند دارای عملکردی پرسرعت هنگام استفاده از Wi-Fi، قابلیت ارتباط با تلفن هوشمند و نیز وسایل قابل اتصال به اینترنت باشند. علاوه بر این، کاهش مصرف انرژی و دسترسی به رنج وسیعی از محصولات، موجب ایجاد انتظار رشد در بازار اتوماسیون خانگی میشود.

در سال 2016 آمریکای شمالی بزرگترین سهم (35.7 درصد) را در این بازار داشت. با توجه به رشد تکنولوژی و وجود روش‌های اقتصادی، انتظار می‌رود که سرعت رشد بازار افزایش یابد. در اروپا با توجه به بازار اشباع شده آن، انتظار می‌رود که شاهد رشد کندتری باشیم. همچنین پیش‌بینی می‌شود که شاهد بهبود ویژگی‌هایی مانند امنیت و ایمنی، به ویژه در کشورهایی مانند آلمان، انگلستان و فرانسه باشیم. انتظار می‌رود که طی چند سال آینده، شاهد رشد بازار جهانی اتوماسیون خانه در آسیای مرکزی، آمریکای مرکزی/جنوبی و خاورمیانه باشیم.

سیستم‌های بی‌سیم به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته‌اند و انتظار می‌رود که شاهد رشد 11.7 درصدیCAGR (نرخ رشد ترکیبی سالیانه)، با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان به روش‌های کنترلی بدون استفاده از دست، باشیم. پیش‌بینی می‌شود که در آینده شبکه رایانش به خاطر وجود دستگاه‌های کامپیوتری پوشیدنی(مثل ساعت هوشمند) و ارتباط با اینترنت پرسرعت، رشد قابل توجهی داشته باشد.

ایمنی و امنیت از اصلی‌ترین ویژگی‌هاست و پیش بینی می‌شود که سریعترین رشد را با توجه به پیشرفت تکنولوژی مانند سیستم قفل بیومتریک، دوربین و سیستم‌های هشدار‌دهنده‌ای که از سرقت و دزدی جلوگیری می‌کنند، داشته باشند. با توجه به پیش بینی رشد چشمگیر سیستم‌های اتوماسیون در سال‌های آتی، قابلیت یکپارچه‌سازی تمام وسایل الکترونیکی هوشمند به منظور ایجاد یک سیستم هوشمند که قابلیت دسترسی توسط کاربر را داشته باشد، دور از انتظار نیست.

از سیستم‌های اتوماسیون سفارشی نیز به دلیل داشتن قابلیت ارائه ویژگی‌هایی که نیاز شخصی مشتری را برآورده سازد، انتظار می رود که روند رو به رشدی داشته باشند. علاوه بر این، این سیستم‌ها در قیمت‌های مختلفی وجود دارند، بنابراین به مشتری امکان انتخاب مناسب‌ترین گزینه،‌ برای خانه خود را می‌دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب