وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

BSRIA ، پروتکل KNX را پیشرو در صنعت خانه‌های هوشمند اروپایی و چینی و در بازار تجاری روشنایی، معرفی کرد

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.83 (9 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

BSRIA نتایج آخرین تحقیقات خود را در زمینه‌ی خانه‌های هوشمند و بازار تجاری روشنایی، در ژانویه سال 2017، ارائه کرد. این تحقیق شامل گزارش‌های رشد متوسط 20 درصدی خانه‌های هوشمند و بازار تجاری روشنایی، در کشورهایی مانند: چین، فرانسه، آلمان، هلند، آمریکای شمالی و انگلستان، در سال 2017 است. بازار انگلیس با نرخ رشد 29 درصدی، دارای بیشترین نرخ رشد است. این تحقیق بازار را به بخش‌های مختلفی مانند: محصولات مستقل، کل محصولات خانگی، آنالیز ارزش یکپارچگی سیستم (ارزش افزوده)، خدمات‌رسانی و نگهداری، تقسیم‌بندی کرده است.
ارزش کل بازار جهانی در سال 2017، 15.8 میلیارد دلار پیش‌بینی شده است. بازار ایالات متحده با سهمیه 29 درصدی، بزرگترین بازار را از ارزش کل بازار داراست. علارغم به سر رسیدن بازار ایالات متحده، انتظار می‌رود که شاهد رشد 20 درصدی جهانی باشیم (با در نظر گرفتن اینکه محصولات مستقل با رشد 27 درصدی، بیشترین میزان رشد را در میان بخش‌های دیگر دارد). این تحقیق علاوه بر پیش‌بینی رشد سریع فروش محصولات و یکپارچه‌سازی سیستم‌ها، میزان فروش کمتری از خدمات و نگهداری در دوره نخستین رشد بازار، پیش‌بینی کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که بزرگترین بخش خصوصی، ویلاهای لوکس، با 25 درصد از ارزش بازار، تشکیل می‌دهند؛ بعد از آنها، دفاتر و هتل‌ها، 23 درصد از کل بازار را تشکیل می‌دهند. این گزارش‌ها تا سال 2021 پیش‌بینی شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که ارزش کل بازار جهانی به 29.8 میلیارد دلار برسد.
در بازار آمریکای شمالی پروتکل‌های اختصاصی بیشترین و در اروپا و چین پروتکل‌ KNX بیشترین سهم را در زمینه‌ی پروتکل‌های ارتباطی دارند. روش سیم‌کشی معمولی KNX، محدودیت‌هایی برای اتصال به تجهیزات جدید ایجاد کرده بود، بدین منظور، نسخه KNX RF (بی‌سیم) آن در سال 2010 بیرون آمد تا سهم قابل بیشری در بازار داشته باشد. با وجود قرار گرفتن آن در جایگاه سوم، بعد از پروتکل‌های ارتباطی اختصاصی و wifi، اما دارای ویژگی‌ای خاص (امکان برقراری ارتباط با محصولات سیم‌بندی شده KNX) است.
در آلمان، KNX بیشترین سهم را در بازار (با سهم 56 درصدی) دارد، که عمدتا تحت حمایت اکثر تامین‌کنندگان ساختمان‌های هوشمند آلمانی و اروپایی قرار دارد. در حالی که پروتکل‌های اختصاصی، سهم قابل توجهی را دارند، هیچ یک از پروتکل‌های دیگر هنوز سهم بخصوصی در بازار ندارند.
در انگلستان هیچ پروتکل ارتباطی خاصی بازار را در دست نگرفته است. تمام پروتکل‌ها دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند و در بسیاری از تاسیسات، بیش از یک پروتکل بکار گرفته شده است. طبق مطالعات BSRIA، پروتکل KNX، 27 درصد از کل بازار خانه‌های هوشمند در انگلستان را تشکیل می‌دهد.

1

KNX محبوب ترین پروتکل غیر‌اختصاصی در بازار (32 درصد) فرانسه است. KNX یک پروتکل ارتباطی قدیمی در این کشور است، اما پروتکل‌های اختصاصی نیز در فرانسه سهم قابل ملاحضه‌ای را دارند. در خصوص پروتکل‌های اختصاصی، با وجود داشتن مزیت‌هایی مانند: اضافه نکردن هزینه‌های اضافی به دستگاه‌ها و آزادی عمل تولید‌کنندگان، اما این پروتکل‌ها در ارتباط با سایر سیستم‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شوند. این صنعت هنوز هم در مورد استاندارد باز، به توافق نرسیده است و مسئله همگرایی هنوز تهدیدی برای رشد بازار هوشمندسازی محسوب می‌شود. شرکت EDF، به عنوان اصلی‌ترین تامین‌کننده انرژی در فرانسه، به دیگران، استفاده از اینترفیس KNX، برای انتقال داده‌های اندازه‌گیری‌شده در سیستم‌های اندازه‌گیری هوشمند خود، پیشنهاد داد. بدین منظور، انتظار می‌رود که اهمیت پروتکل KNX در فرانسه افزایش یابد.

2

با وجود اینکه پروتکل‌های اختصاصی (15 درصد) در هلند به خوبی جا افتاده‌اند، اما پروتکل KNX 34 درصد از کل بازار خانه‌های هوشمند را شامل می‌شود، در نتیجه مهمترین استاندارد برای کنترل خانه‌ها و ساختمان‌ها در هلند محسوب می‌شود.

3

سیستم‌های دارای سیم‌کشی، بزرگترین سهم را در بازار خانه‌های هوشمند در چین، دارند. سهم پروتکل‌های اختصاصی در بازار چین تقریبا 38 درصد و سهم پروتکل KNX حدود 42 درصد است. پروتکل KNX تحت عنوان "استاندارد اروپایی برای هوشمندسازی خانه‌ها" در چین، تنها استاندارد تایید شده چینی (GB / T20965) در سال 2013، برای کنترل خانه‌ها و ساختمان‌ها به حساب می‌آید. تعداد زیادی از پروتکل‌ها، در محصولات بی‌سیمی در چین استفاده می‌شوند، هر چند، برای محصولات/سیستم‌های هوشمند مستقل، عمدتا از wifi استفاده می‌کنند.
در خصوص نقاط ضعف wifi، می‌توان به مصرف زیاد انرژی و کاهش سرعت اینترنت در خانه، اشاره کرد.

4

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب