وبلاگ هوشمند سازی ساختمان اسپرلوس

امنیت KNX، بیشترین امنیت را در قبال حفاظت از داده‌ها در ساختمان‌های هوشمند فراهم می‌کند

4.6875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.69 (8 رای ها)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

knx secure

امنیت KNX دارای بالاترین سطح امنیتی در سراسر جهان است!
KNX اولین و تنها استاندارد در ساختمان‌های هوشمند است، که دارای بالاترین سطح امنیتی در امنیت سایبری در سراسر جهان است. سازمان‌های استاندارد بین‌المللی، رسما این موضوع را تایید کرده‌اند. با توجه به ساختار امنیتی KNX، که مطابق با استاندارد EN 50090-4-3 است، KNX به طور کامل از حملات هکرها به زیرساخت‌های دیجیتالی در شبکه‌های ساختمان، جلوگیری می‌کند، در نتیجه، بیشترین امنیت را برای داده‌ها تضمین می‌کند.

از لحاظ دیجیتالی غیرقابل دسترسی!
کارشناسان IT از مدت‌ها پیش، در خصوص افزایش حملات هکرها به خانه‌های هوشمند، هشدار داده‌اند. می‌دانیم که هکرها از ضعف‌های محصولات، اینترفیس‌ها و یا استانداردهای رادیویی، برای حملات دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.
به گفته‌ی فرانز کمرل، رئیس انجمن KNX: "در گذشته، سارقین از درب‌ها یا پنجره‌ها برای وارد شدن به ساختمان استفاده می‌کنند. امروزه آنها از طریق شبکه‌های رادیویی و ارتباطی برای وارد شدن به ساختمان استفاده می‌کنند. از آنجایی که ساختمان‌ها به صورت دیجیتالی شبکه شده‌اند، نوع و ذات خطرات مواجهه نیز تغییر کرده است. تنها KNX راه‌حل مناسبی را برای موارد بالا ارائه کرده است."
بالاترین استانداردهای رمزگذاری‌شده
توسعه‌دهندگان KNX، بیش از این مفاهیم امنیتی پیچیده‌ای را برای شبکه‌های ساختمان در قالب استاندارد پیشرو جهانی، معرفی کرده‌اند. نتیجه‌ی آن، ساختار امنیتیKNX است، که بر اساس الگوریتم‌های امنیتی ISO 18033-3 استاندارد شده (مانند رمزگذاری AES 128 CCM) و به منظور جلوگیری از حملات به زیرساخت‌های دیجیتالی ساختمان‌ها و دستیابی به بالاترین سطح امنیتی، ساخته شده است.
مفهوم حفاظت دوبل برای امنیت دو برابر
امنیت KNX اساسا از دو مکانیزم تشکیل شده است: بخش امنیت IP KNX، امنیت ارتباطی IP را بین تجهیزات، مهیا می‌کند. برای این منظور، امنیتKNX IP، پروتکل IP را به گونه‌ای که تمام تلگرام‌ها و داده‌های منتقل‌شده به طور کامل رمزگذاری شوند، توسعه داده است. در همین حین، بخش امنیت داده KNX ، از داده‌های کاربر، داده‌های مبادله‌شده بین ترمینال‌های مختلف، با استفاده از شیوه‌های رمزنگاری و احراز هویت، در برابر دسترسی‌های غیرمجاز و دستکاری‌ها، محافظت می‌کند. هر دو مکانیسم می‌توانند به صورت موازی برای دستیابی به امنیت حداکثری، مورد استفاده قرار گیرند.
به گفته‌ی فرانز کمرل: " آسیب پذیری ترمینال‌ها، اینترفیس‌ها، استانداردهای رادیویی و پروتکل‌های ارتباطی، در همه جا دیده می‌شود. بنابراین، خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند باید توسط جامع‌ترین و شناخته‌شده‌ترین استاندارد امنیتی (که در جهان منحصر به فرد باشد)، ایمن شوند← KNXامن"  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبر نامه

برای اطلاع از آخرین اخرین اخبار هوشمند سازی ، نمایشگاه های ایران و جهان ، تخفیف های مناسبتی و برای استفاده از مطالب آموزشی هوشمند سازی در خبرنامه ثبت نام کنید.

آخرین مطالب